دکتر بهرام عکاشه(پدر زلزله شناسی ایران):


دکتر بهرام عکاشه در سال ١٣١۵ در مسجدسلیمان متولد شد. وی از سال ١٣۴٨ در زمینه ژئوفیزیک در دانشگاه تهران مشغول به فعالیت شد و در سال ١٣۶۴ به درجه استادی رسید. دکتر بهرام عکاشه استاد ژئوفیزیک و پدر زلزله‌شناسی ایران است.

حدود ٣٠ سال در دانشگاه تهران تدریس کرد و ١۴ سال به‌عنوان مدیرگروه ژئوفیزیک در دانشگاه آزاد اسلامی  اسلامی فعالیت داشته و چهار سال اخیر نیز ریاست دانشکده علوم پایه واحد تهران شمال را برعهده داشته است. وی به‌عنوان استادنمونه دانشگاه آزاد اسلامی در همایش اساتید نمونه معرفی شد.
عکاشه معتقد است جهش‌هایی که در دانشگاه آزاد اسلامی است در دانشگاه‌های دولتی نیست. ایشان می‌گوید امروزه دانشگاه‌های دولتی اشباع‌شده و دیگر توانی برای گسترش ندارند.
دانشگاه‌های دولتی به‌عنوان پدر دانشگاه آزاد اسلامی  باید بیش از اینها برای توسعه و ارتقای کیفیت این دانشگاه تلاش کند.
دکتر عکاشه در سال ٧٣ رشته ژئوفیزیک را در واحد تهران شمال راه‌اندازی کرد و دارای یک کتاب تالیفی، ١٠٠ مقاله داخلی و ٣۵ مقاله خارجی است. ساخت و راه‌اندازی چند پایگاه زلزله‌نگاری، مطالعات طیف طراحی ساختگاه رآکتور تحقیقاتی تهران، تحلیل و کنترل مقاومت ساختمان، رآکتور تحقیقاتی سازمان انرژی اتمی ایران در برابر نیروهای زلزله و... از عناوین مقالات وی است.

منبع : کوهرنگآخرين مطالب

 

موضوعات

کوهرنگ بختیاری

آمار بازيد

درباره ما